изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-11-16 @ 22:50 EET
БЪЛГАРИЯ ЩЕ ИГРАЕ ЗА ПЕТОТО МЯСТО В СЪРБИЯ
Спорт“Лъвчетата” загубиха и втория си мач в Група В на Балканското първенство за юноши старша възраст в Зренянин (Сърбия).  България, която единствена от всички участници в надпреварата се представлява от националния си отбор за младша възраст, отстъпи пред Румъния с 0:3 (11:25, 9:25, 23:25) след 61 минути игра и завърши на трето място в групата.  Това означава, че момчетата на Иван Халачев ще продължат борбата за разпределение на местата от пето до девето.

Mачът започна с шоково 8:0 в полза на румънците, от което „трикольорите”  така и не успяха да се съвземат до края на първия гейм.  Във втората част нашите поддържаха равновесието до първото техническо прекъсване, след което отново се пропукаха на посрещане и позволиха на съперника да отбележи цели 5 аса в гейма, за да постигне още по-разгромен краен резултат.  В третата част българският тим вече изглеждаше по съвсем различен начин.  Атаката донесе повече точки, отколкото в първите два гейма взети заедно.  Нашите постигнаха и първите си точки от сервис и блокада.  Значително се подобри и посрещането.  След равностоен старт Румъния успя да дръпне с 4 точки напред, но Лъвчетата не се предадоха и възстановиха равенството при 18:18.  Битката за гейма продължи докрай, като в крайна сметка по-опитният противник успя да приключи мача с чиста победа. Най-резултатен за българския тим бе Петър Кацарски с 6 точки, а топреализатор на мача с 14 точки стана Андрей Григораш от румънския отбор. Припомняме Ви, че с екипа на България играе и Жулиен Георгиев от Добруджа 07, който след прекрасната си игра в родния си клуб, заслужено получи доверието на националния селекционер.