изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-11-21 @ 06:06 EET
ШАМПИОНЪТ ДОБРУДЖА Е АУТ ЗА КУПАТА
Спорт

Шампионът на България по хандбал при мъжете Добруджа, който в настоящото първенство е лидер със стопроцентов актив, отпадна от турнира за Купата на България. Бомбата на уикенда падна в Ловеч, където местният тим Осъм победи с 24-22 гола добричлии в осминафинален мач и по този начин накара "жълто-зелените" за първи път да опитат вкуса на загубата тази есен.

Домaкините са пети в елитната група, като с основния си реализатор Виктор Симеонов и още няколко нови попълнения, имат амбицията на пролет да се преборят за място на плейофите. На четвъртфиналите за купата на страната Осъм ще се изправи срещу победителя от срещата Академик-ТУ (Пд) и Локомотив (ГО).

"Много са фактoрите, които повлияха за отпадането ни в турнира за Купата на България. Слабо съдийство, подценяване на мача на част от състезателите, както и че не играхме с титулярния си състав. Двама от състезателите не пътуваха до Ловеч заради семейни причини. На почивката имахме аванс от два гола, който трябваше да запазим. В същото време искам да отбележа, че домакините не са случаен отбор. Те дадоха всичко от себе си, за да спечелят срещата и да продължат напред. Може би тази загуба идва на време, за да ни покаже, че няма място за подценяване и трябва да подходим към шампионатните срещи на 100 процента мотивирани за победи", заяви Георги Андреев.