изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-09-19 @ 23:23 EEST
150 ЗРИТЕЛИ ГЛЕДАТ ВОЛЕЙБОЛЕН ТРИЛЪР В ДОБРИЧ
Спорт

Отборът на Добруджа 07 инкасираха домакинска загуба с 1-3 гейма от Феникс 09 (Шумен). Двубоят бе от група 3 на държавния шампионат по волейбол при девойките старша възраст. Мачът се игра пред близо 150 зрители в зала УСШ в градския парк в Добрич.

Гостенките започнаха вихрено срещата и след 19 минути игра затвориха гейма с 19-25 точки. Изключително драматична бе втората част. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 5-8 в полза на Феникс 09. Състезателките на домакините, които възрастово отстъпваха на съперничките си, успяха да обърнат резултата в своя полза при 12-11 точки. Последва отпускане в редиците на добруджанки, които лесно позволиха волейболистките от Шумен да дръпнат в резултата с 12-15 т. Точно в този момент започна волейболен трилър, който изправи зрителите на крака. Последваха 11 поредни точки за Добруджа 07 при сервиса на Петя Петрова, които дадоха възможност да върнат усмивката на лицето на своята треньорка Милена Маринова. Резултата стана 23-15, след което гостенките се възродиха от пепелта подобно на птицата феникс, на която е кръстен отбора им. Съперничките първо спасиха гейм бол в полза на домакините при резултат 24-23 т., а след това имаха точка за затваряне на втората част при резултат 24-25 т.

С голяма воля, подкрепа на публиката и безпогрешна игра в последните минути на гейма добричлийки спечелиха с 27-25 точки. С това те показаха, че могат да бъдат напълно равностойни на по-големите волейболистки, както и че съвсем скоро в клуба ще берат плодовете и от труда на талантливите ни състезателки. В следващите два гейма тимът на Феникс 09 надделя с 14-25 и 19-25 точки, а с това затвори мача след час и половина игра с 1-3 гейма. Лидер в класирането след първия полусезон е Дунав с 4 победи от 4 мача. Феникс 09 има 3 победи и 1 загуба, а Добруджа 07 има 2 победи и 2 загуби. Следват два отбора от Шумен и Врана.