изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-09-19 @ 17:31 EEST
ЦСКА тръгна с хикс срещу "Кралете на фалита"
СпортЦСКА не успя да стигне до победа срещу бившия отбор на Мартин Петров Сервет Женева. Двубоят в Турция завърши 1:1, като и двете попадения паднаха преди почивката. Това беше неофициален повторен дебют за новия наставник Миодраг Йешич. Първи мач с червения екип изиграха и всичките нови попълнения.

Съперникът на "червените" е последен в елитната дивизия на Швейцария. Тимът от Женева си заслужи прозвището "Кралете на фалита" в родината си, тъй като само през новия век фалира на два пъти. Отделно на няколко пъти оставаше и без лиценз за Европа.

Началото на мача беше доста скучно. Двата тима бяха затруднени и от проливния дъжд в турския курорт.
Интересните ситуации започнаха да се случват след 27-ата минута. Тогава в рамките на няколко минути първо Пламен Крачунов с глава, а после и Абел Анисе с мощен шут пратиха топката на няколко сантиметра встрани от вратата.
Гостите бяха доста инертни, но пък те първи стигнаха до гол. Това стана в 36-ата минута, когато Апостол Попов фаулира играч на Сервет в наказателното поле и съдията даде дузпа. Косоко беше точен и откри резултата.
До края на полувремето ЦСКА успя да изравни, а точен в третата минута на продължението беше Мишел Платини.
През втората част на терена излезе доста променен състав. В него беше и младокът Григор Долапчиев, който можеше да се разпише в 70-ата минута, но не беше точен.
След това новото попълнение Марсиньо стреля от фаул, но и той не намери очертанията на вратата.
Швейцарците също имаха своите шансове и в края на няколко пъти можеха да огорчат резервния вратар Анатоли Господинов.
Младокът имаше късмет малко преди края, когато отби в страничната греда един опасен изстрел на нападател на Сервет.
Така ЦСКА тръгна с хикс в контролите си от зимната подготовка. Следващият мач е във вторник срещу азербайджанския Симург.