изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-11-16 @ 05:41 EET
Реал Мадрид продължава напред след драма на "Олд Трафорд"
Спорт

Кристиано Роналдо отбеляза първото си завръщане на "Олд Трафорд" като играч на друг отбор с победно попадение за своя Реал Мадрид при успеха с 2:1 над Манчестър Юнайтед във втория мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига.

Двубоят обаче бе помрачен от доста спорно решение на главния рефер Джунейт Чакър, който показа пресилен червен картон на Луиш Нани в 56-ата минута за сблъсък с Алваро Арбелоа. До този момент "червените дяволи" водеха с 1:0, след като в 48-ата минута Серхио Рамос прати топката в собствената си врата след центриране на самия Нани. Испанският гранд обаче се възползва от численото си предимство и хърватският полузащитник на тима Лука Модрич с прекрасен изстрел не остави никакъв шанс на Давид Де Хеа за 1:1 в 66-ата минута. Реал се класира в следващата фаза на турнира след попадение на Роналдо само три минути по-късно, в 69-ата минута. Гостите направиха страхотна атака пред вратата на Юнайтед, а Гонсало Игуаин центрира остро на далечната греда, където португалският национал с шпагат реализира победния гол за своя тим. По този начин Юнайтед отпаднаха от турнира с общ резултат 2:3, тъй като първият мач на "Сантяго Бернабеу" завърши 1:1. След отпадането на "червените дяволи", Великобритания най-вероятно за първи път от 1996 година насам няма да има представител на четвъртфиналите, тъй като Арсенал изостава след първия мач от Байерн Мюнхен с 1:3, а Селтик загуби у дома от Ювентус с 0:3. /БГНЕС