изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-11-15 @ 10:03 EET
МОМЧЕТАТА НА ДОБРУДЖА - ПЪРВИ НА ТУРНИР ПО ТЕНИС НА МАСА В ГОРНА ОРЯХОВИЦА
СпортВ Горна Оряховица се проведоха отборните квалификации във възрастовите групи до 12, 15 и 18 години. СКТМ Добруджа участва с отборите си до 15 год. момичета и до 18 год. момчета. Малшанс и повече увереност в собствените възможности попречи на момичетата ни да се справят с отбора на Дунав при резултат 2:2 след срещата по двойки.

Дунав успяха да достигнат до 4:2 срещи и да грабнат победата. Очаквано загубихме от фаворита – отборът на Видин. В последната си среща момичетата на Добруджа разгромиха отбора на Разград с 4:0. За съжаление останахме извън класиране за финалите. Състав: Дани Петкова, Весела Димитрова, Николета Николова, Стефани Василева.

Огромна радост и приятни емоции ни донесоха момчетата на СКТМ Добруджа в състав: Станислав Петров, Георги Йорданов, Ивайло Маринов. Участваха 12 отбора, разделени в 3 групи по 4 отбора в група. Жребият ни изправи още в първата среща с претендентите за влизане във финалите – отборът на гр. Свищов. С перфектна игра поведохме 1:0 - Г. Йорданов спечели срещата си с 3:0 гейма. След това Ст. Петров в оспорвана битка загуби с 2:3 гейма, а Ив. Маринов взе победа с 3:1 и преди срещата на двойки водихме с 2:1 срещи. Г. Йорданов и Ив. Маринов поведоха на двойки уверено с 2:0 и 12:11 в третия гейм, но тук се случи неочакваното. Момчетата от Свищов изравниха и спечелиха 3 последователни гейма  и резултата се обърна – 2:3 за Свищов. Така резултата от срещата стана 2:2. Следваха 3 единични срещи - 2:3 за Свищов (след загуба Г.Йорданов от първата ракета на Свищов), победа на Ив. Маринов над втората ракета с 3:0. И в най-инфарктната среща Ст. Петров след като губеше с 1:2 гейма и 7:10 точки събра сили и успя да изравни 10:10 и в крайна сметка да вземе гейма. В решителния контра гейм нашето момче се наложи категорично с 11:4 и спечели с 3:2 гейма. Това донесе и крайната отборна победа с 4:3 срещи за Добруджа. Окрилени от победата момчетата на Добрич размазаха останалите два отбора в групата съответно – 4:0 срещу Две могили и 4:1 срещу домакините от гр.Горна Оряховица. Така безапелационно заеха I-во място в групата си и се наредиха сред трите отбора, имащи право на участие от тази квалификация, на финалите в гр.Пловдив в периода 01-03.05.2013 год.

Тук е момента да напомня, че момчетата до 15 год. на СКТМ Добруджа също са на финалите, които ще се проведат според спортния календар на федерацията, по програма , в периода 10-12 май 2013год. в гр. Бургас. Успех на всички състезатели на СКТМ „Добруджа” гр Добрич в предстоящите им спортни битки.

Красимир ГЕОРГИЕВ

Сходни връзки

МОМЧЕТАТА НА ДОБРУДЖА - ПЪРВИ НА ТУРНИР ПО ТЕНИС НА МАСА В ГОРНА ОРЯХОВИЦА | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.