изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-09-24 @ 16:17 EEST
ТРЕТА ПОБЕДА ЗА ЛЕВСКИ
СпортОтборът на Левски записа третата си победа за този сезон. Възпитаниците на Славиша Йоканович надиграха като гости бургаския Черноморец с 3:1.

Отборът на Черноморец започна срещата доста агресивно. Още не бе изминала и една минута, когато Фонсека се разходи из отбраната на Левски, но така и не успя да нанесе опасен изстрел. Гостите от София също показаха, че ще се борят за пълния комплект точки в мача. Доказателство за това бе и „синята" атака в 4-ата минута, когато със сериозен пропуск се отчете Цветан Генков. Ларсен Туре направи отличен пробив по крилото, елиминира трима играчи на домакините и центрира към Цветан Генков. Таранът бе непокрит и стреля с глава, ала топката мина на сантиметри от страничната греда на Дашев. "Сините" откриха резултата в следващата си атака. Цветан Генков се пребори за една топка и я свали с глава към Миро Иванов. Шуменският Деко отправи мощен изстрел от границата на наказателното поле и топката се заби неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата. След няколко минути отборът на Левски отново създаде сериозно голово положение. Ларсен Туре поде бърза контра и с отличен пас изведе Цветан Генков очи в очи с Дашев. Диагоналният изстрел на нападателя обаче бе повече от разочароващ и излезе в аут. В 24-ата минута офанзивният състезател Фонсека бе изведен зад отбраната на Левски. Останал сам срещу вратаря, елиминира го, но последвалият му удар не намери рамките на вратата. В следващата атака Чико се извиси най-високо при едно центриране и стреля с глава. С отлична намеса блесна Горан Блажевич, който акробатично изби в ъглов удар. Стабилната игра на Черноморец даде резултат в 33-ата минута. "Синята" отбрана бе пробита от един извеждащ пас към Преслав Йорданов. Таранът пък намери Фонсека, който от точката на дузпата разстреля Блажевич за 1:1. Радостта за „акулите" обаче бе само няколко минути. Гари Родригес бе на обичайната си позиция по крилото, показа техника и центрира към Генков. Деветката стреля с глава право в гредата над Дашев и топката тупна малко преди голлинията му. Тук с фундаментална глупост се намеси бразилският бранител Оливейра, който си вкара автогол.

На почивката гостите от София направиха принудителна смяна, след като Цветан Генков получи неприятна травма и на негово място се появи Димитър Макриев. Така се стигна до 60-ата минута на двубоя, когато Левски стигна до така желаното трето попадение. Всичко бе решено след гол на Гари Родригес. Националът на Кабо Верде бе изведен по чудесен начин зад отбраната на Черноморец и останал сам срещу Дашев, го преодоля елегантно за 1:3.