изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-10-24 @ 01:21 EEST
ХИТЪТ ВЪВ ВОЛЕЙБОЛНАТА СУПЕРЛИГА ОТНОВО ЗАРАДВА СВОИТЕ ФЕНОВЕ С ПОБЕДА
СпортДобруджа 07 - Ботев (Луковит) 3-1 (-18, 15, 18, 21)

Мъжкият волейболен тим на Добруджа 07 записа четвърта победа в Суперлигата. В осмия кръг възпитаниците на Мирослав Живков надделяха с 3-1 гейма над Ботев (Луковит) пред над 1000 зрители в зала „Добротица” след час и 44 мин. игра.

В началото на мача домакините допуснаха множество грешки, които доведоха до успех в гейма за гостите с 25-18 точки. Добричлии веднага коригираха играта си и през  втората част бяха пълни господари на терена. Те поведоха с 20-10 точки след успешна серия при сервис на Светослав Арнаудов, а геймът затвориха при 25-15. Превъзходството на добруджанци продължи и в следващия гейм, в който те дръпнаха с 22-10, като изключително полезен в тези минути за своите съотборници бе Калоян Канев. Последва отпускане в техните редици, което позволи на Ботев да спечели 5 поредни точки. Силите на гостите достигнаха да заличат пасива до 7 точки, а геймът бе спечелен от домакините с 25-18. В последната част двата отбора играха точка за точка до второто техническо прекъсване, което дойде при резултат 16-15 за Добруджа 07. В заключителните минути неприятна контузия получи юношеският национал на добричлии Илия Петков, а неговите съотборници затвориха мача след 25-21 точки в четвъртия гейм.

С 4 победи и 4 загуби новакът Добруджа 07 се превръща в хит в Суперлигата, заемайки седма позиция - само на 3 точки от третия във временото класиране Монтана. В следващия кръг – на 14 декември, възпитаниците на Миро Живков гостуват на втория в таблицата КВК Габрово.

„Добруджа 07 спечели очаквана победа, но се видя, че Ботев, както и всеки един тим от Суперлигата, не трябва да се подценяват. Първият гейм бе доста интересен, но смятам, че беше необходим на момчетата да минат през такова изпитание. След това треньорското ръководство явно бе взело правилното решение и показахме нашата игра. Накрая успяхме да победим за радост на многобройната ни публика”, заяви президентът на ВК Добруджа 07 Веселин Велев след победата.

Клубният шеф добави пред пресцентъра на клуба, че подготовката през зимната пауза ще протече в Добрич, тъй като отборът разполага с добри условия. След успешната година Велев очаква спортната общественост да оцени труда на волейболистите и за първи път след много години сред десетте най-добри спортисти на Добрич да има и представители на волейбола. Треньорът на Ботев (Луковит) Петър Драгиев поздрави домакините за победата и сподели, че достойно са се борили за нея.

Сходни връзки

ХИТЪТ ВЪВ ВОЛЕЙБОЛНАТА СУПЕРЛИГА ОТНОВО ЗАРАДВА СВОИТЕ ФЕНОВЕ С ПОБЕДА | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.