изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област

Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2018-10-16 @ 07:27 EEST
Каква поредна футболна драма! Късен гол остави Аржентина на Мондиала
Спорт
Аржентина победи Нигерия с 2:1 в последен двубой от група D на Мондиала в Русия. Лионел Меси откри резултата на стадиона в Санкт Петербург, Виктор  Моузес изравни от дузпа, след което африканците поискаха още един 11-метров  наказателен удар за игра с ръка на Маркос Рохо. Именно защитникът се превърна в герой минути преди края с победен гол за 2:1.

Аржентина остава на второ място в групата и на 1/8-финалите ще срещне Франция, докато победителят в групата Хърватия играе с Дания.

Срещата на "Санкт Петербург Арена" започна с лек натиск на Аржентина, но "гаучосите" така и не стигаха до удар към вратата. Звездата Лионел Меси пръв имаше тази възможност след пас на Банега и не сбърка в 14-ата минута, откривайки головата си сметка в Русия. Между 27-ата и 32-ата минута Игуаин и Ди Мария повишиха напрежението пред вратата на Нигерия, но отбраната на африканците се справи. Меси се размина с втори гол в 34-ата минута, когато стреля във вратарския ъгъл от пряк свободен, но топката се отби от гредата.

Второто полувреме определено бе слабото от двете за Аржентина, а лошите новини започнаха с дузпа за Нигерия за фаул на Масчерано, реализирана от Виктор Моузес. "Гаучосите" опитаха натиск, но твърде хаотичен, докато съперникът им се прибра и заигра на контраатака. При една от тях африканците имаха претенции за още една дузпа за игра с ръка на Маркос Рохо в 75-ата минута, но реферът Джунейт Чакър прецени след консултация с ВАР, че ударуът не е умишлен.

Гонсало Игуаин направи непростим пропуск пет минути по-късно, за да се стигне до 87-ата минута, когато защитникът Рохо бе забравен от нигерийската отбрана и от воле вкара за крайното 2:1.

НИГЕРИЯ - АРЖЕНТИНА 1:2
0:1 Лионел Меси (14'), 1:1 Виктор Моузес (51' дузпа), 1:2 Маркос Рохо (87')

НигерияНИГЕРИЯ: 23.Франсис Узохо, 5.Уилям Троост-Еконг, 22.Кенет Омеруо ( 17.Алекс Иуоби), 6.Леон Балогун , 2.Брайън Идову, 4.Уилфрид Ндиди, 10.Джон Оби Микел , 8.Огенекаро Етебо, 11.Виктор Моузес , 14.Келечи Ихеаначо ( 9.Одион Игало), 7.Ахмед Муса ( 13.Саймън Нванкво)
Резерви: 16.Даниел Акпеи, 1.Икечукву Езенва, 12.Абдулахи Шеху, 20.Чидози Авазием, 3.Елдерсон Ечиежиле, 21.Тайрън Ебуехи, 15.Джоел Оби, 19.Джон Огу, 17.Ожени Онази

АржентинаАРЖЕНТИНА: 12.Франко Армани, 16.Маркос Рохо , 17.Николас Отаменди, 3.Николас Талиафико ( 19.Серхио Агуеро), 14.Хавиер Масчерано , 2.Габриел Меркадо, 7.Евер Банега , 11.Анхел Ди Мария ( 13.Максимилиано Меса), 8.Енцо Перес ( 22.Кристиан Павон), 10.Лионел Меси  , 9.Гонсало Игуаин
Резерви: 23.Уилфредо Кабайеро, 1.Науел Гусман, 8.Маркос Акуня, 6.Федерико Фасио, 4.Кристиан Ансалди, 18.Едуардо Салвио, 20.Джовани Ло Селсо, 5.Лукас Билиа, 21.Пауло Дибала

Стадион: "Санкт Петербург Арена"
Съдия: Джунейт Чакър (Турция)