изпрати публикаци€  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  јрхив  :  »ма ли ƒ€до  оледа?  :  »нтернет връзки  :  Polls
    Ќƒ“, ƒобрич, Ѕългари€ јлбена - Oasis for Holidays   ѕо-добри€т вестник на ƒобричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria

ƒобре дошли в Ќƒ“, ƒобрич, Ѕългари€
 2018-09-21 @ 12:45 EEST
—трахотна драма в ћосква! –уси€ изхвърли »спани€ от ћондиала след дузпи в исторически мач
Ќовини
–уси€ изхвърли »спани€ от —ветовното първенство по футбол, след като победи с 4:3 при дузпите (1:1 в редовното време и продължени€та) в трета среща от 1/8-финалите на ћондиала.«а първи път в турнира това л€то мачът не се реши в редовното време,  а домакинът имаше повод за радост след две спас€вани€ на »гор јкинфеев при удари на  оке и яго јспас. «а първи път б€ха използвани и четвърти смени по време на футболен мач, което е исторически момент в играта.

—лед ‘ранци€ и ”ругвай, които ще спор€т един срещу друг, –уси€ с трети€т участник на 1/4-финалите, където ще спори с победител€ от ’ървати€ - ƒани€, които игра€т от 21:00 часа тази вечер.

ƒвубо€т на "Ћужники" започна предпазливо, но с лек натиск на »спани€, като в първите минути не стигна до точен удар. ÷ентриране от фаул в 12-ата минута доведе до автогол на —ергей »гнашевич, с който "ла фури€" поведе. –уси€ постепенно взе инициативата и стигна до хубав удар на √оловин в 36-ата минута. ѕет по-късно ∆ерар ѕике игра с ръка, а јртьом ƒзюба изравни от наказателни€ удар. »спани€ можеше да стигна до нов аванс, но ƒиего  оста не уцели вратата при опит за прехвърл€щ удар.

¬тората част ще се запомни с две неоснователни претенции за дузпа и от двата отбора, като първо √оловин поиска наказателен удар, а минути по-късно испанците поискаха игра с ръка на »гнешевич. ѕо€вили€т се като резерва јндрес »ниеста отправи най-опасни€ удар през второто полувреме след като насочи топката в долни€ десен ъгъл, но јкинфеев се справи.

ѕродължени€та започнаха с натиск на »спани€, като "ла фури€" нападаше през ц€лото първо продължение, но на три пъти не усп€ да стигне до гола. ¬ първото продължение б€ха извършени исторически четвърти смени за двата отбора и на терена се по€виха јлександър ≈рохин и –одриго. »менно последни€т бе замесен в опасно положение в 109-ата минута, в което нападател€т можеше да реши всичко. ѕет по-късно »спани€ поиска дузпа за задъжане на —ерхио –амос, но след ¬ј–, ситуаци€та бе подмината.

»—ѕјЌ»я - –”—»я 1:1
1:0 —ергей »гнашевич (12' а.г.), 1:1 јртьом ƒзюба (42' д.)

ѕ–» ƒ”«ѕ»“≈:
 1:0 јндрес »ниеста,  1:1 ‘ьодор —молов,  2:1 ∆ерар ѕике,  2:2 —ергей »гнашевич,  2:2  оке,  2:3 јлександър √оловин,  3:3 —ерхио –амос,  3:4 ƒенис „еришев,  3:4 яго јспас

ÐШспÐ∞ния»—ѕјЌ»я: 1.ƒавид де ’еа, 18.∆орди јлба, 3.∆ерар ѕике , 15.—ерхио –амос, 4.Ќачо ‘ернандес ( 2.ƒаниел  арвахал), 21.ƒавид —илва ( 6.јндрес »ниеста), 22.»ско јларкон, 8. оке, 5.—ерхио Ѕускетс, 20.ћарко јсенсио, 19.ƒиего  оста ( 17.яго јспас)
–езерви: 13. епа јрисабалага, 23.ѕепе –ейна, 16.Ќачо ћонреал, 22.—есар јспиликуета, 12.јлваро ќдриосола, 10.“иаго јлкантара, 7.—аул Ќигес, 11.Ћукас ¬аскес, 9.–одриго ћорено

Русия–”—»я: 1.»гор јкинфеев, 13.‘ьодор  удр€шов, 3.»л€  утепов , 4.—ергей »гнашевич , 2.ћарио ‘ернандес, 17.јлександър √оловин, 7.ƒалер  уз€ев (21.јлександър ≈рохин ), 11.–оман «обнин , 18.ёрий ∆ирков ( 14.¬ладимир √ранат), 19.јлександър —амедов ( 6.ƒенис „еришев), 22.јртьом ƒзюба  ( 10.‘ьодор —молов)
–езерви: 20.¬ладимир √абулов, 12.јндрей Ћуньов, 5.јндрей —емьонов, 15.јлексей ћиранчук, 16.јнтон ћиранчук, 8.ёрий √азински, 9.јлан ƒзагоев

—ъди€: Ѕьорн  айперс (’оланди€)
—тадион: "Ћужники" (ћосква), 78011 зрители